کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر

 کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر کاربرد پرشر سوییچ هوا پرشر سوییپ هوا  بر اثر ایجاد اختلاف فشار توسط فن وصل و بعداز خاموش شدن فن قطع میشود اگر این امر پس از 20 ثانیه رخ ندهد پکیج خاموش شده ودستگاه ارور میزند

 کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر

پکیج تشکیل شده از تعدادی قطعات ماننده     مبدل اصلی
    پمپ سیرکولاسیون
    مبدل ثانویه
    ترموستات حد
    سنسورها
    لوله مسی
    شیر اطمینان 3بار
    فلوسوییچ
    جرقه زن
    مشعل وغیره.......

 

 کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر
کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر

همیشه با فعال بودن پکیج  پرشر سوییچ مداوم چک میشود  چنانچه بدلیل کمبود فشار آب(حداقل  6/.بار) در مدار گرمایش مدار پرشر سوییچ آب باز شده ومشعل سریع متوقف و پمپ بمدت 40ثانیه گردش ادامه خواهد داد اگر پیش از فعال شدن پکیج مدار پرشر سوییچ باز باشد  از فعالیت مشعل جلوگیری شده وکد خطا ظاهر میشود پس از تشکیل شعله پکیج شعله را مطابق توان گرمای درخواستی تنظیم میکند
حداقل توان توسط پیچ قرمز رنگ که بر روی شیر گاز تعبیه شده میتوان تنظیم نمود .دراین حالت مدولاسیون در زمانهای مختلف بین حداکثر وحداقل توان مورد نیاز اتفاق می افتد. مشکل 1 : اگر شیر آب گرم  ظرفشویی را باز کنیم و پکیج دیواری روشن نشد و با باز کردن شیر آب گرم حمام  روشن شد به احتمال زیاد شیر ظرفشویی دچار گرفتگی است که با بررسی و رفع آن مشکل حل خواهد شد. مشکل 2 : پکیج دیواری آریستون مدل های قدیمی روشن میشود و مشکلی از لحاظ کارکرد ندارد فقط بعضی وقت ها در روشن شدن مجدد (چه در حالت گرمایشی و چه مصرفی) چراغ ریست قرمز می شود و روشن نمی شود وبرای روشن شدن مجدد باید دکمه ریست را باید زد. راه حل : مشکل را در قسمت دودکش،فن و شیرگاز باید بررسی کرد. هوای ورودی  و خروجی جهت احتراق دارد که باید بررسی شود که می تواند از کم بودن فضای داخلی اتاق که برای احتراق از اکسیژن آن استفاده می شود باشد یا در گرفتگی دودکشی که جهت هوای مورد نیاز احتراق نصب گردیده است.

وظیفه پرشر سوئیچ هوا اخگر:

وظیفه در پکیج کنترل خروجی محصولات احتراق عملکرد داخلی پرشر سوئیچ هوا پرشر سوئیج هوا تنها قطعه ای در پکیج است که برد در دو مرحله آن را کنترل می کند . قبل از اینکه برد فن را روشن کند،رد کنترل می کند مدار پرشر سوئیچ هوا باز باشد.

پرشر سوئیچ هوا اخگر:

کنترل خروجی محصولات احتراق پرشر سوئیج هوا تنها قطعه ای در پکیج است که برد در دو مرحله آن را کنترل می کند .قبل از اینکه برد فن را روشن کند،رد کنترل می کند مدار پرشر سوئیچ هوا باز باشد. سپس در صورت باز بودن مدار پرشر سوئیچ هوا برد فن را روشن می کند و سپس دوباره برد ،مدار پرشر سوئیچ هوا را کنترل می کند که بار روشن شدن فن و مکش از لوله آنتی کندانس مدار پرشر سوئیچ هوا بسته شده باشد.

نحوه تست کردن پرشر سوئیچ هوا اخگر:

تست خود قطعه لوله آنتی کندانس را از سمتی که به فن وصل شده جدا کرده و دو سیمی برق که به پرشر سوئیچ هوا متصل شده را جدا کرده آنگاه با اهم متر مدار آن را کنترل می کنیم که باید مدار آن قطع باشد سپس از لوله آنتی کندانس مک زده و نگه می داریم که باید مدار پرشر سوئیچ هوا با مکش وصل شود.

تست پرشر سوئیچ هوا حین کارکرد اخگر.

اگر فن خاموش باشد بایستی با اهم متر باز بودن مدار پرشر سوئیچ هوا را کنترل کرد .و اگر فن روشن باشد بایستی با اهم متر بسته بودن مدار پرشر سوئیچ هوا را کنترل کرد.

در صورت معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا:

 فن خاموش باشد

اگر فن خاموش است با جدا کردن لوله آنتب کندانس فن روشن نشود ولی با کشیدن یکی از سیم های پرشر سوئیچ هوا فن روشن شود پرشر سوئیچ هوا معیوب است. فن روشن باشد: اگر فن روشن است با جدا کردن لوله آنتی کندانس از قسمت فن و مکش آن اگر جرقه زن وارد عمل شود پرشر سوئیچ هوا سالم وگرنه معیوب است. محل نصب پرشر سوئیچ هوا بالای محعظه احتراق و نزدیک به فن قرار دارد.

 
 آموزش شناسایی پرشر سوئیچ هوا پکیج اخگر

 

 کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر
کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر

آیا توانایی تشخیص و شناسایی پرشر شوئیچ هوا پکیج را دارید؟ آیا می دانید کاربرد پرشر سوئیچ هوا در پکیج های دیواری چیست؟ در ادامه به آموزش نحوه شناسایی پرشر سوئیچ هوا پکیج دیواری خواهیم پرداخت.
از آنجایی که امروزه پکیج های دیواری به عنوان یکی از روش های پرکاربرد گرمایشی در منازل مسکونی به شمار می آیند، از این رو شناسایی قطعات مربوط به آن می تواند در حفظ و نگهداری بهتر آن موثر باشد.
پکیج های دیورای به دلیل مزایای فراوان، به عنوان منبع اصلی گرمایشی ساختمان در بسیاری از منازل مسکونی محسوب می گردد. به صرفه بودن استفاده از پکیج دیواری در کنار مستقل بودن آن، از جمله دلایلی است که سبب استقبال مردم، برای استفاده از پکیج دیواری به عنوان منبع گرمایشی منزل خود بوده است.
پکیج های دیواری معمولا از قطعات بسیاری که هر یک وظیفه ای خاص و ویژه بر عهده دارد، تشکیل شده اند. شناسایی قطعات و داشتن آگاهی از عملکرد هر یک از آنها، می تواند کمک زیادی در بهبود کارکرد این دستگاه و تعمیر و نگهداری آن داشته باشد. از این رو در ادامه به معرفی پرشر سوئیچ هوا پکیج به عنوان یکی از قطعات اصلی این دستگاه، خواهیم پرداخت.

وظیفه پرشر سوئیچ هوا در پکیج اخگر

از آنجایی که پکیج یک وسیله گرمایشی می باشد و جهت ایجاد گرما از احتراق گاز در این محصول استفاده می گردد، از این رو کنترل عملکرد صحیح احتراق از اهمیت بالای برخوردار می گردد. پرشر سوئیج هوا یک سوئیچ فشار می باشد که وظیفه کنترل این امر مهم را با کنترل خروج محصولات حاصل از احتراق انجام می دهد.

عملکرد داخلی پرشر سوئیچ هوا اخگر

نحوه عملکرد پرشر سوئیچ هوا به این گونه است که برد اصلی قبل از دستور احتراق، این قطعه را با ارسال پیامی چک می نماید. در صورت باز بودن پرشر سوئیچ هوا، دستور احتراق صادر می گردد و در غیر اینصورت عملیات متوقف و دستگاه ارور می دهد. پس از عملیات احتراق نیز دوباره پرشر سوئیچ هوا از طریق برد اصلی مورد کنترل قرار می گیرد تا این قطعه حتما بسته شده باشد.

نحوه تست پرشر سوئیچ هوا اخگر

جهت تست این قطعه، ابتدا لوله آنتی کنداکس را از محلی که به فن وصل شده است جدا نموده و سوکت برق آن را از مدار خارج می نمایند. سپس با یک اهم متر مدار آن را کنترل می نمایند. در این حال باید به طور کامل مدار آن قطع شده باشد. بعد از مراحل فوق با انجام مکش از لوله آنتی کنداکس باید شاهد وصل شدن پرشر سوئیچ هوا باشیم.پرشر سوئیچ هوا معمولا در بالاترین قسمت داخلی پکیج و بر روی محفظه احتراق نصب می گردد.

 

 

 کاربرد پرشر سوییچ هوا اخگر

مستر نصاب
مستر نصاب