تاچی

Children categories

سرویس تاچی

سرویس تاچی

تفاوت پکیج دو مبدل و تک مبدل تاچی ورود سیستم پکیج های شوفاژ دیواری به بازار ایران تحولی بزرگ در صنعت تاسیسات گرمایشی کشور ایجاد نموده است؛ به گونه ای که دیگر سازندگان علاقه ای به ساخت فضایی به نام موتورخانه در ساختمان ها از خود نشان نمی دهند زیرا که زیر بنای اشغال شده توسط موتورخانه، در صورت استفاده بهینه تر، می تواند ارزش ریالی بیشتری پیدا کند. به طور مثال اختصاص این فضا به پارکینگ در یک ساختمان بیست واحدی در یکی از مناطق گران قیمت کشور، می تواند برای سازندگان بسیار سودآورتر باشد.در مجموع حذف موتورخانه های قدیمی از ساختمان ها، ضمن آنکه فضای مفیدتری را به ساختمان هدیه می نماید؛ موجب کاهش هزینه های ساخت، حذف آلودگی های صوتی سیستم موتورخانه، کاهش هزینه های اجرا و


 تفاوت پکیج دو مبدل و تک مبدل تاچی

تعمیر و همچنین ایجاد استقلال برای واحد ها در تعیین میزان مصرف انرژی گردیده است.امروزه با توجه به افزایش بهای انواع سوخت های فسیلی، افزایش فرهنگ آپارتمان نشینی و در پی آن نیاز به تفکیک هزینه های ساختمان، نیاز به یک سیستم گرمایشی مستقل با مصرف انرژی پائین، بیش از گذشته احساس می شود. با ورود انواع پکیج های شوفاژ دیواری و زمینی به بازار ایران، به سرعت استفاده از این نوع سیستم گرمایشی جای سیستم های موتورخانه های قدیمی را گرفت.

  در ابتدای ورود پکیج شوفاژ دیواری تاچی به ایران، شرکت های ایرانی اقدام به واردات این محصول نمودند و استقبال گسترده سازندگان و مصرف کنندگان از این محصول، موجب گشت تا شرکت های تولید کننده داخلی مانند بوتان و ایران رادیاتور نیز به سمت تولید پکیج های شوفاژ دیواری گام بردارند. بوتان و ایران رادیاتور توانستند بخش عمده ای از بازار ایران را به محصولات خود اختصاص دهند و تنها بخش کوچکی از این بازار به شرکت های دیگر داخلی نظیر ایساتیس، تاچی، لورچ، گلدیران و برند های خارجی مانند بوش، آریستون، فرولی، وولف و ... اختصاص پیدا کرد. از میان پکیج های موجود در بازار ایران مصرف کنندگان تمایل بیشتری به پکیج های دارای دو مبدل حرارتی از خود نشان داده اند. تفاوت پکیج دو مبدل و تک مبدل تاچی

 تفاوت پکیج دو مبدل و تک مبدل تاچی

 اساس کار سیستم پکیج شوفاژ دیواری بگونه ایست که آب سرد ورودی به دستگاه برای استفاده بهداشتی توسط مبدل های در نظر گرفته شده به دمای مورد نظر می رسد و به مدار لوله کشی آب گرم بهداشتی واحد وارد می شود. اما در مقابل مدار سیستم گرمایشی که یک مدار بسته می باشد؛ در هنگام نصب دستگاه، آبگیری شده و با هر بار روشن شدن دستگاه پکیج، جهت گرم نمودن سیستم، به کمک پمپ موجود در دستگاه، آب داخل لوله های سیستم گرمایشی به حرکت درآمده و تا زمان رسیدن به دمای مطلوب این حرکت ادامه خواهد داشت. نکته ای که در ارتباط با پکیج های شوفاژ دیواری باید در نظر داشت؛ این است که هیچ پکیجی نمی تواند بصورت همزمان آب بهداشتی و سیستم گرمایشی را تامین نماید. البته در همه پکیج ها، اولویت کاری دستگاه با آب گرم بهداشتی است. به گونه ای که اگر دستگاه در حال گرم نمودن سیستم گرمایشی باشد و مصرف کننده آب گرم بهداشتی را باز نماید؛ آنگاه پکیج به صورت اتوماتیک از حالت گرمایشی به حالت آب گرم بهداشتی تغییر می کند. البته برخی از مصرف کنندگان بر این باورند که دستگاه دو مبدل برای حل این مشکل طراحی شده است! یعنی یک مبدل برای آب گرم بهداشتی و یک مبدل برای استفاده در سیستم گرمایشی؛ که این باور کاملا غلط است. در واقع عملکرد دستگاه دو مبدل به گونه ای است که در کنار مبدل اصلی یک مبدل صفحه ای مسی دیگر (مبدل ثانویه) قرار گرفته و مدار کوچکی مابین مبدل اصلی و مبدل صفحه ای (مبدل ثانویه) تشکیل می شود؛ که هنگام روشن شدن دستگاه، آب گرم موجود در این مدار، مبدل صفحه ای (مبدل ثانویه) را گرم می نماید. همچنین آب سرد ورودی دستگاه به جای عبور از مبدل اصلی، از داخل مبدل صفحه ای (مبدل ثانویه) عبور می کند و و پس از گرم شدن وارد سیستم لوله کشی آبگرم بهداشتی می شود. در زمان استفاده از سیستم گرمایشی نیز نحوه عملگرد دستگاه همانند سیستم پکیج تک مبدل تاچی خواهد بود. در واقع تفاوت دستگاه دو مبدل و تک مبدل در زمان استفاده از آب گرم بهداشتی است. تفاوت پکیج دو مبدل و تک مبدل تاچی
 

پکیج تاچی شوفاژ دیواری تک مبدل

تفاوت پکیج تک مبدل و دومبدل در چیست؟

اگر تابحال برای خرید پکیج به مغازه های فروش پکیج مراجعه کرده باشید حتما شنیده اید که فلان پکیج تک مبدل است و فلان پکیج دومبدل. یا فلان پکیج این مزیت را دارد و فلان یکی این مزیت.

شاید این تعاریف شما را حسابی سردرگم کرده که واقعا کدام پکیج بهتر است؟ اصلا تفاوت پکیج تک مبدل و دومبدل در چیست.

در این نوشتار به زبان ساده سعی بر آنست تفاوت پکیج تک مبدل و دومبدل را تشریح کنیم. طبیعتا آسان تعمیرات خوشحال خواهد شد که نظرات شما مخاطب عزیز را درباره این مطلب بداند.

همانطور که میدانید پکیج جهت تامین گرمایش ساختمان و آبگرم مصرفی استفاده می شود.

در برخی از این پکیج ها که به پکیج تک مبدل معروف هستند چه آب گرمایش و چه آبگرم بهداشتی(همان آبی که از دوش بر روی سر شما میریزد) مستقیما توسط حرارت شعله گرم میشوند.

یعنی این آب ها در قطعه ای به نام مبدل که از زیر شعله میخورد گرم میشوند و داخل رادیاتور ها یا سیستم آبگرم بهداشتی منزل خواهد رفت. در واقع در این چکیج ها از یک مبدل استفاده شده است. همچنین به مبدل اینگونه دستگاهها مبدل دومنظوره یا نیز گفته میشود.

در برخی از پکیج ها نیز فقط یک نوع آب با شعله آتش در تماس است. همین آب پس از گرم شدن به داخل رادیاتور ها رفته و گرمایش ساختمان را تامین میکند. اما سوال اینجاست آبگرم چگونه تامین میشود ؟

در اینگونه پکیج ها که به پکیج دومبدل معروفند در صورتی که مصرف کننده آبگرم مصرفی را باز کرده باشد آب داغ شده بر روی آتش که در واقع آب رادیاتور ها بوده وارد مبدل دیگری به نام مبدل ثانویه میشود و گرمای خود را به آب بهداشتی میدهد. بدین ترتیب آبگرم مصرفی تامین میشود. همچنین به این نوع پکیج ها نیز میگویند.

اما پکیج تک مبدل بهتر است یا دومبدل؟


برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است مزایا و معایب هرکدام را نوشته تا بتوانید به راحتی تصمیم گیری کنید.

مزایای پکیج تک مبدل:

  در فصل تابستان نیاز به روشن شدن پمپ نمی باشد.  ساختمان ساده تر و در نتیجه خرابی کمتری دارد. گرفتگی بر اثر آشغالهای داخل لوله دیرتر بر روی آن تاثیر میگذاردمزایای پکیج دومبدل:


در این نوع پکیج ها  یک مبدل حرارتی اصلی دوبل با عنوان استفاده می شود.
در این نوع مبدل ها هم آبگرم مصرفی  و هم گرمایش توسط این مبدل با تماس مستقیم با شعله مشعل تامین می گردد. در این نوع پکیج دیواری زمانی که مصرف کننده درخواست آبگرم را با باز کردن یکی از شیرها به دستگاه اعلام می کند توسط فرمان فلومتر آب سر شهر وارد دستگاه و مبدل اصلی دوبل شده و با قرار گیری در معرض شعله مستقیم مشعل گرم شده و از طریق لوله آبگرم مصرفی به سمت مصرف می رود. این عملکرد دقیقا مشابه عمل کرد آبگرمکن دیواری فوری می باشد. در این سیستم کنترل دمای آبگرم مصرفی  بدلیل تماس مستقیم آب با شعله سخت تر بوده و به همین دلیل دمای آبگرم حین مصرف تا حدودی دچار نوسان می گردد
حال زمانی که مصرف کننده درخواست گرمایش دارد و یا به اصطلاح دیگر پکیج را در حالت زمستانی قرار می دهد شیر سه طرفه مسیر حرکت را به سمت رادیاتور ها می برد و پمپ فعال شده برای گردش آب در رادیاتور ها  و خود مبدل دستگاه . در این حالت پکیج دیواری فقط در شرایط زمستانی پمپ فعال می گردد و در حالت تابستانی پمپ دستگاه غیر فعال می باشد.
از طرفی با توجه به اینکه در این نوع مبدل ها آبگرم مصرفی با شعله مستقیم در تماس است و تمام کار بر عهده یک مبدل در دستگاه می باشد باعث رسوب گذلری بیشتر در این نوع از پکیج هیا دیواری می گردد.

 

 

  

 
 تفاوت پکیج دو مبدل و تک مبدل تاچی

View items...
مستر نصاب
مستر نصاب
مستر نصاب