سرویس کولرآبی در قیطریه

سرویس کولر ابی در قیطریه

 

اطلاعات راجع به آب و کولر 1- هر 1000 لیتر آب 800 گرم املاح دارد . 2- کولرها باید سایبان 2 برابر داشته باشند تا از تغلیظ و تبخیر آب جلوگیری شو خصوصا در قسمت غرب اداره کل هواشناسی که از 3 بعد از ظهر تا 7 شب در فصل تابستان گرما عمودی می تابد باید سایبان را بر حسب زاویه تابش خورشید نصب نمود. سرویس کولر آبی در قیطریه 3- با گردش آب و ماندگاری آب در کولر باعث ازدیاد املاح شده . 4- هر چه ماندگاری آب در ظرف ته کولر زیاد باشد و تعویض نشود باعث غلظت بیشتر آب و ازدیاد املاح در آب می شود و تشکیل کریستال در قسمتهای مختلف می گردد. 5- بعد از ظهر که دما زیاد است و زاویه تابش خورشید بالاست سبب شده تا آب کولرها بیشتر بخار شود و هر چه آب بیشتر بخار شود غلظت املاح بیشتر شده و باعث شوره زدن در پوشال های کولر می گردد برای مثال آبی که کتری می جوشد ته کتری املاح بیشتری ته نشین می شود . 6- تنها راه چاره تعویض هر روز  آب کلر در مناطقی که در صد املاح آب زیاد است و کولر زیاد شوره می زند است،  راه دیگر نصب لوله های کوچک سرنگ در داخل کولر است تا بتواند همیشه زیر آب   ( Blow down ) کلر را خالی کند و نگذارد آب کهنه و دارای املاح بالا در کف کولر ذخیره شود . سرویس کولر ابی در قیطریه 7- ماندگاری بیش از حد آب در کف مخزن کولرها باعث تغلیظ آب کولر شده و این تغلیظ سبب شده تا کریستال های نمکی در اطراف کولر و پوشال های آن بچسبد و مانع از سرد شدن گردد. 8- چون ماندگاری آب در کف کولر باعث تغلیظ می شود ، تنها راه جلو گیری از ماندگاری زیاد آب در محفظه کف کولرهاست، خصوصا در مناطقی مثل فرودگاه شیراز که در صد غلظت آب خیلی بالا است  باید مرتب آب را تعویض نمود. سرویس کولر ابی در قیطریه 9- قرار دادن گلوله های نمکی شوره گیر در کف کولرها هیچ اثری در کاهش تغلیظ آب کولر ندارد و مقرون به صرفه نیست و هیچ فایده ای ندارند. 10- فقط آب مقطر است که املاح ندارد و شوره نمی زند .

 

 

سرویس کولر ابی در قیطریه

 * در حقیقت کولرهای آبی هم به نوبه خود آب زیادی مصرف می کنند ف هر چه از مصرف کولرهای آبی کم شود صرفه جویی است در مصرف آب . سرویس کولر آبی در قیطریه * قدر آب این اکثیر گرانبها را بدانید تا در آینده دچاد کمبود آب نشویم .

 

سرویس کولر ابی در قیطریه
سرویس کولر ابی در قیطریه

 

سرویس کولر ابی در قیطریه

 

سرویس کولر و نگهداری کولر ابی

به منظور حفظ و عمر طولانی کولر توصیه می گردد بعد از اتمام فصل تابستان به نکات زیر توجه نمائید.

1- فیوز کولر را قطع نمائید 2- شیر اصلی آب کولر را قطع نمائید 3- لوله سر زیر را باز کنید تا آب تشتک کولر از زیر آن خارج شود
 
4- برای جدا ساختن پمپ ( آب تلمبه از کولر ) به طریق زیر عمل کنید   قفل نگهدارنده کلاهک پمپ آب را فشار داده و سپس کلید های کلاهک پمپ را تا انتهای شکاف سوراخ آنها بالا آورده و به طرف داهل فشار داده و پمپ را آزاد سازید  صافی پمپ را بردارید و سپس تمام گل و لای کف کولر را تمیز کنید. 5-پمپ و صافی آن را تمیز کرده و صافی پمپ را در جای خود قرار دهید 6- پره های پروانه را از گرد و غبار شستوشو دهید. 7- دو یاتاقان کولر را از راه روغن خور آن روغن کاری کنید ، روغن کاری هنگام راه اندازی و چند بار در فصل تابستان ضروری است 8-لوله سرریز آب را در حالتیکه واشر از داخل تشتک زیر لوله قرار گرفته و مهرهاز زیر تشتک بسته می شود در جای خود محکم کنید* پیش بینی می شود که در ۱۰۰ سابل آینده  بجای کشورهای صادر کننده نفت کشورهای صادر کننده آب به میدان میدان خواهندآمد.

 

سرویس کولر آبی در قیطریه

سرویس کولر ابی در قیطریه
سرویس کولر ابی در قیطریه
مستر نصاب
مستر نصاب